Pyromagic - Festiwal fajerwerków

Informacje ogólne


Rok 2008 zapoczątkował największy i najbardziej spektakularny w naszym kraju konkurs pokazów pirotechnicznych. Szczecin miasto przychylne fajerwerkom, rozsławiło przez minione lata swój festiwal na całym świecie. Jako już nie najmłodszy w Europie, ale wciąż rozwijający się festiwal, pokazy pirotechniczne przekształca swoimi wymaganiami w widowiskowe pyro muzykalne show. Pyromagic – Międzynarodowy Festiwal Pokazów Pirotechnicznych gościł ekipy z Włoch, Kanady, Niemiec, Portugali, Francji, Słowacji, Chin, Korei, Francji, Czech, Australii, Chorwacji, Austrii, Belgi, Finlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a starając się pokazać co roku team-y z nowych krajów rok 2015 gościł będzie nie obecnych jeszcze pirotechników z Hiszpanii i Luxemburga.

Zapraszane ekipy to wykonawcy pokazów pirotechnicznych nie tylko w swoich krajach, ale również uczestnicy innych, z dużymi tradycjami festiwali na całym świecie. Pokazy pirotechniczne, fajerwerki, tło muzyczne……ich artystyczne połączenie, to stworzone zapierające dech w piersiach widowiska budujące emocje….A przecież o to chodzi !!!

Projekt

Wybrane firmy mają przedstawić projekt pirotechnicznego pokazu wraz z proponowaną muzyką. Temat jest wybierany swobodnie, ale pokaz pirotechniczny ma trwać 15 minut. W celu przestrzegania zasad bezpieczeństwa dotyczących ładunków, pokaz pirotechniczny należy skonfigurować zgodnie z założeniami technicznymi organizatora. Uczestnik ma obowiązek  przedstawić wszystkie zgodne z literą prawa aktualne dokumenty, wymienione w umowie.

Zasady

Festiwal propaguje pokaz pirotechniczny jako widowisko. Montaż odbywa się na wyspie Grodzkiej udostępniając wydzielony pas wyspy o długości 180m i szerokości 5m. Dopuszcza się fajerwerki, ładunki frontowe do 30mm jak również wodne wstrzeliwane do rzeki Odry. Ładunki kuliste i cylindryczne ze względów bezpieczeństwa ograniczone są do 125mm. Każda ekipa swój pokaz pirotechniczny wykonuje w dwóch etapach, a mianowicie zadane pierwsze 2min wykonuje zgodnie z tłem muzycznym wskazanym przez organizatora, a pozostały czas to dowolność wykonawcy. Pyro muzykalne show-pokaz pirotechniczny oceniane jest przez 5 osób Jury, z ramienia instytucji kultury miasta Szczecin , instytutów certyfikujących fajerwerki i organizatora.