Pyromagic - Festiwal fajerwerków

Organizator


Ludzie spędzają swój wolny czas na wiele sposobów, różne mają ambicje i różne zainteresowania. Idąc przez życie poznajemy nowych ludzi i zdobywamy nowe doświadczenia. Pomimo trudności pokonujemy przeszkody, które wydawać by się mogły nie do pokonania. Różnimy się wiekiem, doświadczeniem życiowym, czy usposobieniem, ale wszyscy lubimy muzykę, przygodę i tą specyficzną atmosferę rozbawionego, falującego w rytm muzyki wielotysięcznego tłumu.

Nasze doświadczenia pokazują, że istnieje duże zainteresowanie oryginalnymi propozycjami kulturalnymi, które łączą ze sobą atmosferę rodzinnego festynu, koncertu gwiazd oraz widowiska z nowoczesną techniką łączącą pirotechnikę z tłem muzycznym jako wspaniałe widowiska-pokazy pirotechniczne.

Tylko dzięki przychylności władz miasta Szczecina, wraz z firmą SUREX jako partnerem technicznym udało się doprowadzić do organizacji międzynarodowych pokazów pirotechnicznych jako – Pyromagic – Międzynarodowy Festiwal Widowisk Pirotechnicznych. PYROMAGIC, to konkursowa prezentacja pokazów pirotechnicznych, swych umiejętności i fantazji z użyciem fajerwerków - pirotechniki przez zaproszonych do udziału uczestników. Zgromadzony przy Wałach Chrobrego tłum ma okazję oglądać każdego roku przez dwa dni, zawsze w drugi tydzień sierpnia fantazyjne efekty czterech pokazów pirotechnicznych wystrzeliwanych z Wyspy Grodzkiej.

Co roczny zwycięzca będzie uczestniczył w finale finałów. Co cztery lata organizowany finał finałów wyłania zwycięzcę wykonanego pokazu pirotechnicznego i czteroletnich zmagań zwycięskich ekip. Pierwszy finał finałów wyłonił  zwycięzcę, którym w 2012r była czeska firma Flash Barrandov, a rok 2017 wyłoni następnego zwycięzcę kolejnych czterech lat zmagań.